انبار مکانیزه

انبار مکانیزه

Mechanized Warehouse

انبار مکانیزه بسیار جالب
یکی دیگر از موارد بسیار جالب که در هوشمند سازی بسیار کاربرد دارد را می توان به انبار مکانیزه اشاره نمود که این می تواند در خصوص موارد مربوط به کارخانجات بسیار پرکاربرد باشد. امکانات انبار مکانیزه به شرح ذیل می باشد:
- با استفاده از این تکنولوژی بدون دخالت نیروی انسانی در هر ساعت و هر مکان می توانید موجودی انبار خود را به صورت دقیق کنترل نمایید.
- میزان ورودی و خروجی به انبار به صورت مکانیزه در سرورها ثبت می گردد. مثلاً کامیونی که در حال خارج شدن از انبار کارخانه است به صورت مکانیزه نمایش می دهد که چه مقدار بار و چه چیزی را در حال خارج کردن است و نگهبان می تواند آن را با قبض خروج تطبیق نماید و یا یک نمونه از این قبض مکانیزه برای حسابداری یا مدیریت ارسال گردد.
- اجرای فرآیند تولید و زمان بندی تولید به صورت مکانیزه – با توجه به این امکان اگر قرار است بر روی مواد اولیه عملیاتی انجام گردد تا به تولید برسد با استفاده از این سیستم از ابتدا ثبت گردید و به صورت مکانیزه مراحل تولید ثبت می گردد، بطور مثال محصولی قرار است تولید گردد ابتدا Tag محصول مبنی بر تاریخ پیدایش و زمان شروع ثبت می گردد و مرحله به مرحله که پیش می رود مراحل در داخل Tag برنامه ریزی می گردد و حتی نام اپراتورها که در تولید دخیل بوده اند و مشخصات دقیق در درون Tag محصول ثبت می گردد و حتی مشکلات احتمالی یا فرآیند رفع عیب هم ثبت می گردد و محصول داخل انبار در هر زمان دارای تاریخچه ای است که برای مراحل تولید صورت گرفته است.
- این امکان محدود به یک مکان جغرافیایی یا زمان نمی باشد مثلاً اگر شرکتی دارای چند شعبه باشد یا مجموعه ای از کارخانجات باشد در یک سیستم متمرکز می توان تمامی این انبارها و محصولات را از طریق دفتر مرکزی کنترل نمود و حسابداری کل ، انبار داری کل یا مدیریت شرکت در جریان ریز فرآیندهای صورت گرفته جهت تحویل ، ورود کالا یا تولید بصورت مکانیزه و بدون دخالت نیروی انسانی قرار بگیرند.
بطور مثال معدن چقدر در این بازه زمانی استخراج داشته است و چه چیزی ، فرآیند انتقال به کارخانه ها به چه صورت بوده است، چه کارهایی روی محصولات انجام شده و هر محصول در چه قسمت از تولید قرار دارد یا حتی به چه مقصد هایی بارگیری شده و این را می توانند به صورت ثانیه ای حتی به صورت مکانیزه ، گزارش داشته باشند. - در مواردی می توان انبارهایی برای فروش در نظر گرفت با توجه به سیاست شرکت و مدیر کل می تواند به صورت مکانیزه محصولات را به صورت گروهی یا خاص برایشان سیاست فروش خاصی را در نظر بگیرد و اعمال نماید و این برای همه یا بخش خاصی هر طور که خود صلاح بداند لازم الاجراست و اگر آن سیاست خاص اجرا نشود سیستم به صورت مکانیزه از خارج شدن آن محصول یا محصولات جلوگیری خواهد نمود.
- در صورت تمایل و یا داشتن سایت فروش چه برای نمایندگان چه برای عموم می توان برای این منظور انبارهای مجازی تعریف کرد که محصولات خاصی در درون انبارهای کارخانجات جهت ارائه با این سیاست در معرض فروش قرار بگیرند و قابل ارائه و بارگیری برای اشخاص حقیقی یا حقوقی با توجه به سیاست شرکت باشند.
- تمامی محصولات قابلیت ردیابی و راستی آزمایی وگزارش هستند حتی بعد از فروش مثلاً جنس فروخته شده در چه زمانی استخراج شده از معدن، چه وقتی بارگیری شده و چه زمانی وارد کارخانه گردید و چه اپراتورهایی در تولید نقش داشته اند ، چه کسانی آن را به فروش رسانده اند و طبق چه ساز و کار مالی به فروش رفته و تاریخ فروش و حتی سند حسابداری قابل درج می باشد.
لازم به توضیح است بر روی Tag محصول فقط یک کد 16 رقمی درج شده است که برای هرکسی و هرجایی به جز قسمت انفورماتیک کارخانه هیچ اطلاعاتی جزآن کد 16 رقمی قابل خواندن نیست ولی به محض ارائه آن Tag به سیستم دیتا سنتر شرکت تمامی اطلاعات ذکر شده برای افراد مجاز به خواندن آن اطلاعات ، نمایش داده می شود.

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به گروه صنعتی پارس تکنیک است و در صورت هرگونه تخلف ، متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند

گروه صنعتی پارس تکنیک

شرکت پیشگامان آراز جاویدان
شرکت داده پردازان رابو
شرکت فراپردازش پارس
تهران،چهارراه ولیعصر،ابتدای خیابان صبای شمالی،پلاک85
مشهد،شهرک صنعتی توس،فاز۱،بلوار صنعت،ساختمان شقایق،واحد9 زنجان،مجتمع تجاری و اداری بهاران،طبقه اول،واحد 71